A Fővárosi Közgyűlés április 29-i ülésén döntött arról, hogy az utcakép javítása érdekében egységes kialakítású közterületi berendezéseket (utcabútorokat) szerez be, s ezek telepítésére koncessziós pályázatot hirdet. Azért döntött a kiszervezés mellett a főváros, mivel erre a mintegy 5 milliárd forint értékű beruházásra nem akar áldozni. A pályázat rekordgyorsasággal, már másnap (pénteken) megjelent több napilapban is, mivel a főváros el akarta kerülni a közbeszerzési eljárás kiírását, a koncesszióra ugyanis május elseje után ilyen eljárást kell lebonyolítani.
A sikeres pályázók jogosultak lesznek az utcabútorok – padok, utcai vécék, hirdetőoszlopok, pavilonok – felállítására és üzemeltetésére, valamint a reklámfelületek hosszú távú (20-25 éves) értékesítésére. A résztvevők egy vagy akár az összes utcabútortípus telepítésére pályázhatnak. Többek között legalább 30, a fogyatékosok által is használható illemhelyet kell telepíteni és üzemeltetni a következő 3 évben. A berendezéseknek legkevesebb 25 évig kell üzemelniük.
A pályázat gyors kiírásával elégedetlen a városháza belső közbeszerzési hivatala. A referatúra vezetője, Saly Ferenc az InfoRádiónak azt nyilatkozta, hogy hiányosan írták ki a pályázatot. Saly elsősorban az előzetes szakértői véleményeket, az építéshez szükséges engedélyek beszerzésének feltételeit hiányolja. Ezzel szemben Tóthfalusi György, a javaslat SZDSZ-es benyújtója szerint egy közbeszerzési eljárás jóval nehezebbé, hosszabbá tette volna a pályáztatást, s pluszköltségeket is jelentett volna a városnak.
Az ajánlatokat június 10-ig lehet a főváros vagyonkezelő központjához benyújtani.
