A Magyar Államkincstár (MÁK) szakmai kérdések pontosítása miatt visszavonta az ügyfélterminál szoftvermegoldás megvalósítására 2003. december 31-én kiírt közbeszerzési felhívását. A közeljövőben újra kiírandó felhívás egy, a kereskedelmi bankokéhoz hasonló számlavezető rendszer kiépítésére szól, amelyen keresztül a kincstár ügyfelei, a költségvetési szervek elektronikusan bonyolíthatják majd le pénzforgalmukat. A kincstárral való kapcsolattartás és a számlavezetés így jelentősen leegyszerűsödik. A közvetlen számítógépes kapcsolat minimálisra csökkenti a tévedés veszélyét, a megyei igazgatóságokon létszámcsökkentésre is lehetőség lesz, valamint közvetlenül lekérdezhetővé válnak a költségvetési intézmények számlaegyenlegei is - sorolta lapunknak a leendő rendszer előnyeit Mohos András, a MÁK elnöke. A számlavezetésen kívül ide tartozik a kötelező információszolgáltatás is a kincstár felé, amelyet a MÁK a jövőben szintén szeretne a számítógépes rendszeren keresztül megoldani. A közbeszerzési felhívás visszavonását ez, valamint néhány szakmai kérdés pontosítása indokolta - tette hozzá Mohos. A számlavezető rendszert legkésőbb 2005 januárjában kívánja beindítani a MÁK. Jelenleg többnyire papíron történik az információcsere, a költségvetési szervek képviselői személyesen vagy postai úton intézik ügyeiket.
