Idén Németország, Ausztria és Hollandia lakosságának utazási szokásairól, Magyarországgal kapcsolatban kialakult képzeteiről, a magyar turisztikai szolgáltatásokról szerzett tapasztalatairól készíttet kutatásokat a Magyar Turizmus (MT) Rt. A vizsgálat első fázisa már tavaly év végén elkezdődött - tudtuk meg Behringer Zsuzsannától, az MT kutatási igazgatójától. A német turisták utazási szokásait és elképzeléseit a TNS Hungary Kft. vizsgálja, az osztrák és holland témájú megbízást a KPMG Tanácsadó Kft. nyerte el tárgyalásos közbeszerzési eljáráson. A német kutatásért nettó 38,1, az osztrákért 30,1, a hollandért 36,8 millió forintot fizet az MT. Az országfelmérések kiterjednek minden vizsgálati fázisra: a szekunder adatok feldolgozását követően szakmai mélyinterjúk, majd a lakosság körében végzett fókuszcsoportos beszélgetések eredményei alapján készítik el a reprezentatív felmérések kérdőívét az adott országokban.
Az MT 2000 óta végez országkutatásokat Magyarország legfontosabb küldő piacain. A sor Franciaországgal és Spanyolországgal kezdődött, majd az olasz, a lengyel és a brit vizsgálat is elkészült. Amennyiben lehetőség nyílik rá, a társaság összehangolja a kutatások időpontját a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által szervezett kulturális évadokkal. Ilyen rendezvény eddig Franciaországban, Olaszországban volt, jelenleg tart Nagy-Britanniában és az idén még Hollandiában lesz. Jövőre következik az orosz évad. Ezek országimázsra gyakorolt hatását szintén mérik a vizsgálatok, amelyek során az adott országban végzett marketingtevékenység hatékonyságát is mérik.
Idén az orosz és az észak-európai piacok feltárásába kezd még bele a MT. Az amerikai és az ázsiai piacokról a 33 országot tömörítő Európai Utazási Bizottságon (ETC) keresztül kap információkat a társaság.
