A német Siemens és Kiepe cégek alkotta konzorcium nyerte meg a fővárosi önkormányzatnak a Nagykörúton forgalomba állítandó villamosok szállítására kiírt nemzetközi tenderét – jelentette be tegnap Aba Botond, a Budapesti Közlekedési Rt. (BKV) vezérigazgatója. A beszerzés értéke mintegy 37 milliárd forint, ehhez a főváros az Európai Fejlesztési Banktól 75 millió euró (18,4 milliárd forint) kedvezményes hitelt kap. A nyertes konzorcium Combino típusú villamosát szerelvényenként – a jelenlegi ár szerint – 3,5 millió euróért kínálja (a kiinduló ár 5,2 millió euró volt), ám ez a szerződéskötés tárgyalásain még csökkenhet – véli Aba Botond. Az önkormányzat összesen 40 új, alacsony padlós (lépcső nélküli) Combinót vásárol a Nagykörútra. Az első szerelvények jövő ősszel indulnak próbajáratra, végleges forgalomba állításuk 2005-ben várható. A versenytárgyalás második helyezettje a francia Alstom, a harmadik pedig a kanadai székhelyű Bombardier lett.
A főváros megbízásából a BKV tavaly novemberben másodszor hirdette meg a tendert, mivel az első eljárás eredménytelenül zárult (NAPI Gazdaság, 2003. február 27., 14. oldal). A Siemens ajánlata összességében bizonyult a legjobbnak, az értékelésbe többek között beleszámítottak a szállítási határidő, a garancia, a belső térrendezés, a zajterhelés és a férőhely-kialakítás szempontjai is.
