BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megalakult a Magyar Közbeszerzési Társaság

Ajánlatkérők, ajánlattevők és szakértők részvételével tegnap megalakult a Magyar Közbeszerzési Társaság (MKT) - jelentette be Várday György, a civil szervezet elnöke. Az MTA célja, hogy tagjainak segítséget nyújtson az Európai Unió (EU) közbeszerzési szabályai szerinti pályáztatási gyakorlat elsajátításában, ehhez kapcsolódó kiadványokat jelentessen meg, valamint konferenciákat szervezzen.

2003. március 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Műszaki Egyetem márciusban kezdte meg - Magyarországon elsőként - képzését felsőfokú közbeszerzési, beszerzési menedzser és beszerzési szakértő szakokon. Az EU-csatlakozás és a magyar beszerzési és ajánlattételi kultúra fejlesztése érdekében 50-80 órás elméleti és gyakorlati oktatást, valamint kiegészítő tréningeket indítottak.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az ajánlatkérők számára hirdetett felvilágosító kampányt, amelynek célja, hogy a kiírók észrevegyék az ajánlattevők közötti összejátszást, illetve a „körbenyerést” - jelentette be Nagy Zoltán, a GVH elnöke. Egy hónap múlva a hivatal egy bírságolási irányelvet ad ki, amely tájékoztatást ad a kartellezésért fizetendő büntetési díjakról. A GVH-nál 2001-ben alakult meg az úgynevezett kartellcsoport, amely bírói jóváhagyással, de az érintettek előzetes értesítése nélkül vizsgálódhat és iratokat foglalhat le a cégeknél.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet