A Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) szabálytalannak találta a balatonboglári új sportközpont építésére kiírt közbeszerzési eljárást, ezért 10 millió forint bírságot szabott ki a beruházó önkormányzatra. A sportcsarnok, az uszoda és a kiszolgáló létesítmények építését a kecskeméti székhelyű Hírös-Ép Kft. nyerte meg 602 millió forintos ajánlatával. A szerződést már aláírták a felek, ezért a jogsértés már nem reparálható. Az önkormányzat a KD határozatát nem fogadta el; a bírósághoz fordult jogorvoslatért.
