A Fővárosi Bíróság elrendelte a Wendy's étteremláncot működtető Wendco Kft. felszámolását. A cég ellen év elején legalább hét felszámolási kérelmet adtak be. A Wendco korábban még azzal védekezett, hogy sikerült megegyeznie a hitelezőkkel, most azonban a bírói döntés megpecsételte a sorsát. A vállalkozás vezetője, Rami Zohar jelenleg elérhetetlen. A Wendco a hírek szerint legalább 150 millió forint tartozást halmozott fel. Érdekesség, hogy a felszámolási kérelmek egy részét már csaknem egy éve beadták, s mégis csak most állapította meg a bíróság a társaság fizetésképtelenségét. A Wendco azzal húzta az időt, hogy vitatta a tartozásokat, illetve azt állította, hogy a követelések egy részét kiegyenlítette. A szakértők szerint az étteremlánc nem érte el azt a kritikus szintet, amely fölött gazdaságossá vált volna a működése.
H. Gy.
