Barcelona után, Brüsszel előtt Budapesten, a Múzeumkert kerítésén látható március 23. és április 30. között az a vándor-fotókiállítás, amely a szecesszió három nagy mesterének, Antoni Gaudínak, Lechner Ödönnek és Victor Hortának a munkásságát mutatja be, a Magyarország soros elnöksége alkalmából rendezett kulturális programsorozat részeként. Az európai szecesszió nagymesterei című, ötven másfélszer másfél méteres tablóból álló tárlatnak mindhárom érintett városban egy-egy meghatározó épület kerítése ad otthont. Egy várost egy építész 15 épülettel képvisel, az építészek életrajza mellett a városok térképét és a fotókon látható épületek helyét is bemutatja a tárlat.
Az első kiállítást január 23-ától láthatta a közönség Barcelonában, ahol a képek a Sagrada Família oldalában kaptak helyet: a templom építője, Antoni Gaudí (1852-1926) képviseli hazája szecessziós építészetét a tárlaton. A Magyarországot képviselő Lechner Ödön (1845-1914) a szecesszió sajátosan magyar változatát teremtette meg, jellegzetes, színes kerámiával burkolt és díszített épületei meghatározták a kiegyezés után felvirágzó magyar városok építészetét. A tárlat harmadik főszereplőjének, Victor Hortának (1861-1947) az otthonába, Brüsszelbe május 15-én érkezik majd a vándorkiállítás, ahol a magyar uniós elnökség végéig, június 30-áig lesz látható a Városi Park kerítésén. Az iparban használatos anyagok alkalmazásán, valamint az építészet és díszítés összhangján alapuló egyéni stílust kialakító Horta a Brüsszeli Művészeti Akadémia mellett a Belga Királyi Akadémia Szépművészeti Tagozatának igazgatója is volt.
