Minden évben akad a Torkos Csütörtökön valami, ami miatt néhány vendég vagy néhány étterem a rosszallását fejezi ki, de a szájhúzások ellenére a programban nagyon is érdemes részt venni - állította több étterem-tulajdonos a Napi Gazdaságnak. Az ételen általában nincs nagy haszon, ám ezen az estén olyan gyorsan pörög a konyha, hogy még fél áron is megéri, de lényegében csak azoknak az éttermeknek, amelyek nagy kapacitással működnek és nem a legfrekventáltabbak - az egyhetes rezsiköltség olvad el egy napra, a bevételeknél viszont ugyanez fordítva jelentkezik. Azok a helyek, amelyek egész évben magas kihasználtsággal dolgoznak, a Torkos Csütörtökön inkább profitot veszítenek.
Sokan arra hívták fel a figyelmet, hogy a programban ugyan sok vendég vesz részt, de nagyobb részük egész évben csak ezen a napon hajlandó étterembe menni, vagyis a Torkos Csütörtöknek viszonylag alacsony az ösztönző hatása. A jól menő éttermek inkább loyalty programként adják a törzsvendégeiknek, semmint elhivatottságból, a gasztronómia kultúrájának erősítéséért.
Idén a tegnapi estéhez a szervező Magyar Turizmus Zrt. közlése szerint több mint 1200 vendéglátóhely csatlakozott, 19 nagykereskedés adott nekik engedményt és színházi kedvezményekkel, illetve sofőrszolgálattal is bővült az esemény. A vendéglátósok szerint így is van némi érdeklődéscsökkenés a vendéglátóhelyek részéről. Ennek egyik oka, hogy a válság miatt sok hely húzta le a rolót, a másik, hogy egyre többen mennek el a "fine dining" irányába, ami kis kapacitást jelent és magas minőséget. Az ilyen éttermek jellemzően menüvel tudnának kapcsolódni a programhoz, ám a Torkos Csütörtök lényege, hogy az étlapról választott ételek árának a felét kell kifizetni. (Az első évben komoly probléma volt, hogy a programban részt vevő éttermek erre a napra új étlapot kreáltak.) A fine dining lényege, hogy egy-két tucat vendéget képes egyszerre kiszolgálni a konyha, ha ennél többen esnek be az étterembe, akkor csak minőségi romlással lehetne felszolgálni az ételeket. A szigorú szabályok miatt például a Costes és a Babel sem vesz részt a programban.
