Bár a zöldségek egyelőre Bécsből érkeznek, a nemrég nyílt budapesti Nobu felvette a kapcsolatot két magyar termelővel, így jövő tavasztól szezonális jelleggel igazi magyar alapanyagok is megjelennek a Kempinski Corvinus épületében lévő japán étteremben. A jelenleg tesztüzemben működő hely tulajdonosa, Andy Vajna producer (képünkön jobbra) - akitől nem állnak távol a magyar befektetések - négy éve tervezi Budapestre csábítani a Nobu-koncepciót, a névadó-tulajdonos séf, Nobujuki Matsuhisa mostanra adta be a derekát. Vajna szerint Budapest is most érett meg a magas gasztronómiai élményre - mint ahogy korábban a magas minőségű luxusmárkákra, hiszen Vajna a Roberto Cavalli üzletével érdekelt ezen a területen is.
Kérdés, hogy a hotelkoncepció mennyire lesz vonzó a budapesti piacon; emlékezetes, hogy az első Michelin-csillagra aspiráló budapesti étterem, a Páva is luxusszállodában működött - a Four Seasons Gresham Palace-ban -, majd eltűnt a magyar gasztropalettáról. Andy Vajna lapunk kérdésére elmondta: számos Nobu működik világszerte szállodákban, köztük a legsikeresebb is. A budapesti hely kiválasztásában pedig nagy szerepet játszott a hotel meglévő és kialakított infrastruktúrája. Vajna a beruházás költségeiről nem kívánt beszélni.
A Nobu lényegében csak magyar beszállítókkal dolgozik, akiknek nemzetközi kapcsolataik vannak. A főleg halételekből álló repertoárt új-zélandi, alaszkai, görög, spanyol és Srí Lanka-i alapanyagokból készítik, amelyeket repülővel szállítanak ide. A nagy nyitány a napokban lesz, addigra alakul ki az étlap és az árak. Bár magas minőségről és Michelin-csillagos árakról lehet beszélni, a Nobu nem kíván "kiöltözős" étterem lenni, azt szeretné, ha a vendégei lazítani mennének oda.
