BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Costes lett az év étterme

2010. május 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Costest választotta az Alexandra étteremkalauz szerkesztőbizottsága az év éttermének. A harmadik alkalommal megjelenő kiadvány szerkesztői idén nehéz helyzetben voltak - mondta Molnár B. Tamás, a Magyar Gasztronómiai Egyesület alapítója. A másik kiemelkedő étterem a pontokban legtöbbet szerző Chateau Visz volt, de a Costes Michelin-csillagot is kapott az idén.

Az év éttermének tulajdonosa, Gerendai Károly harmadmagával elnyerte az év étterem-tulajdonosa díjat is, az év konyhafőnöke pedig a Csalogány 26 séfje, Pethő Balázs lett. Az év felfedezettje Mogyorósi Károly, az Aranyszarvas séfje, az év szervize díjat a Fausto's kapta, a legjobb ár-érték arányért járó elismerés az Olimpiáé. Az év csárdája a Báti Csárda lett.

A kiadványt nagy érdeklődés mellett mutatták be a kiadó zászlóshajójának számító Alexandra Könyvesházban, a Párizsi Nagyáruház Lotz termében; mint Matyi Dezső, az Alexandra tulajdonosa elmondta, az étteremkalauz első kiadása komoly vihart kavart, sokan támadták érte őket, de megérte, hiszen a figyelem egyre inkább a könyvre terelődik. A kalauz évről évre jobb - tette hozzá az egyik szerkesztő, Christian Meyer, korábbi Michelin-inspektor -, cseperedik, mint egy kisgyermek, de még nem számít felnőttnek. A három év alatt 2000 éttermet teszteltek és ugyanennyi szubjektív véleményt hallgattak meg - számolt be Molnár B. Tamás. A pillanatképekből szép lassan összeállt egy mozgókép, amely megmutatta, milyen is az "európai hírű" magyar vendéglátás. Külön öröm számára, hogy idén már negyvennél is több étterem kapott 11-nél több pontot a tavalyi 35 után. Molnár B. szerint a 11 pontnál többet szerző éttermek rajta vannak a nemzetközi térképen is - reményei szerint jövőre már 50 fölött lesz a számuk. A bemutatón többen is hangsúlyozták, hogy a kiadvány ugyan szubjektív és vannak nyertesek, de összességében nem szól másról, mint a magyar gasztronómia javításáról, az a célja, hogy mércét adjon azokon az éttermeken keresztül, amelyek bekerülnek.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet