BUX 139631.57 0,56 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szolgáltató központot hoz a BP

2009. március 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapestre hozza szolgáltató központját a British Petrol (BP), ezzel négy év alatt ezer új munkahelyet hoz létre a brit kőolaj- és földgázkitermelő, illetve -feldolgozó tröszt. A tárgyalások októberben kezdődtek - mondta el tegnap Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, miután a BP finomító és marketing üzletágának pénzügyi vezetőjével, Richard Hookwayjel és Kilián Csabával, az ITD Hungary befektetési igazgatójával megbeszéléseket folytatott a központ létesítéséről. A miniszter megjegyezte: október óta harmincezer munkahely megszűnését jelentették be Magyarországon, emellett azonban 12 ezer új munkahelyről is be lehet számolni.
A BP európai szolgáltató központjának helyszíne azért lett Budapest, mert Magyarországot már eleve ismerte a társaság, hiszen évek óta jelen vannak a magyarországi piacon - közölte Philip Whelan, a leendő központ irányítója. Ugyanakkor az infrastruktúra megfelelő, emellett a rendelkezésre álló munkaerő kiváló referenciákkal rendelkezik, különösen a nyelvtudást és a műszaki ismereteket illetően. Az sem volt utolsó szempont, hogy Magyarországra az elmúlt évtizedben egy sor világcég telepítette szolgáltató központját, így például a Vodafone vagy az IBM is.
A BP nem egyszerű call centert szeretne Budapestre hozni - hangsúlyozta Hookway -, hanem átfogó szolgáltatásokat nyújt majd az ügyfeleknek mind az üzleti, mind a pénzügyi kapcsolatok területén. Azt azonban nem részletezte a társaság, mennyibe is kerül majd a beruházás, illetve mit ajánlott fel a magyar állam.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet