BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenhetnek a várólisták?

2010. október 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szakítva a korábbi gyakorlattal most egységes és átlátható elvek mentén osztják ki a járóbeteg-szakellátás területén idén megmaradt 2009. november és 2010. október közötti időszakra vonatkozó miniszteri finanszírozási tartalékot - közölte a minisztérium. A tárca és az érintett szakmai szervezetek közös javaslatára 2010. október 12-én döntöttek a 2010. évi járóbeteg-szakellátás miniszteri tartalékkeret szétosztásáról - jelen esetben az 1,423 milliárd forintnak megfelelő közel 975 millió úgynevezett német pontszámról. A döntés értelmében 229 járóbeteg-szakellátó intézmény szeptember és október hónapban átlagosan 10 százalékkal több pénzhez jut, ami közvetve remélhetőleg a várólisták csökkentését is elősegíti. Azok az intézmények, amelyek 100 ezer német pont alatti teljesítményvolumen-korláthoz jutottak volna a teljesítményük alapján, ez alkalommal nem részesednek a keretből, mert - hangsúlyozta a minisztérium - ezen kis összegű kifizetések adminisztratív terhe nagyobb lenne, mint a kapott összeg. Kimaradtak továbbá azok az intézmények, amelyek az elmúlt évben már részesedtek hasonló többletfinanszírozásban.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet