BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alakul az új kollégiumi rend

2010. október 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megalakult és csütörtökön megtartotta első ülését a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyi államtitkárságának szakértő bizottsága, amelynek feladata az új szakmai kollégiumi rendszer előkészítése lesz - közölte a tárca. Az államtitkári szakértői bizottságnak - amelyet a szakmával való egyeztetés elve alapján állítottak fel - két társelnöke és tizenegy tagja van. Szakmai elnöknek Fülesdi Bélát választották, míg a politikai elnöki státust Gógl Árpád tölti be. Az államtitkárság szerint a szakmai kollégiumok átalakítása elsősorban két dolog miatt indokolt. Egyrészt sokan vitatták és vitatják a kollégiumok legitimitását, ezzel együtt véleményezéseik és állásfoglalásaik megalapozottságát. Emellett pedig a szakmai kollégiumok jelenlegi választási eljárása és összetétele - hangsúlyozza a szaktárca - szakmai körökben jelentős ellenérzéseket keltett. A bizottságnak 2011 januárjáig kell megalkotnia azokat az új elveket, amelyek szerint az új szakmai kollégiumok működnek a jövőben.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet