Megalakult és csütörtökön megtartotta első ülését a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyi államtitkárságának szakértő bizottsága, amelynek feladata az új szakmai kollégiumi rendszer előkészítése lesz - közölte a tárca. Az államtitkári szakértői bizottságnak - amelyet a szakmával való egyeztetés elve alapján állítottak fel - két társelnöke és tizenegy tagja van. Szakmai elnöknek Fülesdi Bélát választották, míg a politikai elnöki státust Gógl Árpád tölti be. Az államtitkárság szerint a szakmai kollégiumok átalakítása elsősorban két dolog miatt indokolt. Egyrészt sokan vitatták és vitatják a kollégiumok legitimitását, ezzel együtt véleményezéseik és állásfoglalásaik megalapozottságát. Emellett pedig a szakmai kollégiumok jelenlegi választási eljárása és összetétele - hangsúlyozza a szaktárca - szakmai körökben jelentős ellenérzéseket keltett. A bizottságnak 2011 januárjáig kell megalkotnia azokat az új elveket, amelyek szerint az új szakmai kollégiumok működnek a jövőben.
