BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Későn eszmél a magyar

2010. augusztus 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészséges életmód és az egészségmegőrzésért tett erőfeszítések alapvetően meghatározzák azt, hogy 50 év feletti életkorban milyen egészségi állapotban, illetve minőségben élhetjük az életünket - hangsúlyozza a GfK. Mint kiemelték: erre már 50 éves kor előtt is érdemes gondolni, azonban a GfK LHS HealthCare 2009-ben és 2010-ben végzett ezerfős lakossági felméréséből is az derül ki, hogy a magyar lakosság jelentős része csak későn eszmél. A 40 és 50 év közöttiek csupán 38 százaléka tesz valamit egészsége megőrzéséért, az 50 és 60 közöttieknél ez az arány alig több mint 41 százalék. A 60 év felettiek fele azonban már foglalkozik ezzel, 51 százalékuk tesz valamit, főként a táplálkozására figyel oda. A különböző szűrésekre járás is 60 éves kor után válik gyakoribbá. A 60 év alattiak 51 százaléka megy el rendszeres szűrésre, míg a 60 év felettieknek már 65 százaléka dönt úgy, hogy részt vesz az általa ismert szűréseken.

A gyógyszerszedő 50 év felettiek 61 százaléka saját bevallása szerint sem szedi be az összes gyógyszert, amit az orvos felír neki. Ennek a korosztálynak pedig mintegy negyede átlagosan csupán minden második felírt gyógyszert veszi be.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet