BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kóka: lyukas az egészségügy zsákja

Az egészségügy zsákja lyukas, ezért felesleges bele további pénzeket tenni, előbb be kell a foltozni azokat, vagy ki kell dobni a zsákot, ám ez utóbbi az egészségüggyel nem valósítható meg - mondta Kóka János.

2005. május 26. csütörtök, 15:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A gazdasági miniszter expozéja illetve az azt követő parázs vita megakadályozta, hogy bárki ebéd utáni szundikálásba csapjon a NAPI Gazdaság és NAPI Online egészségügyi szakkonferenciáján.

Mint azt a miniszter elmondta Magyarország versenyképessége múlhat az egészségügy helyzetén. Ugyanis míg a rendszerváltást követően a gazdaságpolitika alapvetően sikertörténetnek számít, a egészségügyi szektorról
mindez nem mondható el. Márpedig a befektetők az egyes országok kiválasztásánál azt is figyelik, hogy milyen az ellátó rendszer, a munkavállalóknak milyen szolgáltatásokat lehet biztosítani. Ezen a téren Kóka szerint nem állunk jól.

Az egészségügy egy speciális igényeket kielégítő szolgáltatás, ezért azon területekre ahol ez megengedett igen is versenyt kell teremteni. Ki kell alakítani az irányított betegellátás rendszere (IBR) alapján a betegszervezést. Míg a finanszírozási oldalon egyebek között kontrolling bevezetésével, a teljesítmény ellenőrzésével, transzparens rendszert kell létrehozni. Ráadásul az ország adottságai sincsenek megfelelően kihasználva, elsősorban az egészségturizmus illetve kutatás-fejlesztés terén. Holott Magyarországnak minden lehetősége megvan arra, hogy bekerüljön azon államok közé, amelyek ma biotechnológiában kimagasló eredményeket érnek el.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet