BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődöt okozhat az ügyeleti díjak kifizetése

2005. április 15. péntek, 17:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem minden fenékig tejfel az ország legjobban működő egészségügyi intézményeiben sem. Amennyiben az ügyeleti feladatokra a jelenleginél többet kellene a kórházaknak kifizetni, az pillanatok alatt gazdasági összeomlást okozna – nyilatkozta lapunknak Szabó Terézia, a békéscsabai kórház főigazgató főorvosa, utalva az e tárgyban nemrég született bírósági döntésre. Az „Év Kórháza” díjat elnyert intézménynek minden fillérre szüksége van, így a szakmai elismeréssel járó 5 millió forintra is. Ugyan nem küzdenek adóssággal, de a finanszírozás hiányosságait a szakmai minimumkövetelményeknek eleget tevő létszámmal és egyebek mellett műtéti várólisták bevezetésével igyekeznek ellensúlyozni. Szabó Terézia szerint a kényszerűen alacsonyan tartott dolgozói létszám és a szűkös bérezés eleve lehetetlenné teszi, hogy a kórházak a szolgáltatás színvonalában ugrásszerű javulást mutassanak fel.
Ellentétben a szlovák határ mentén tapasztaltakkal, a román határ közelsége nem jelent keresletnövekedést a körzetben működő kórházaknak. A főigazgató szerint ugyan lenne érdeklődés román részről, ám az önerős finanszírozás gondot jelent számukra – az OEP-től származó bevételeik így nem érik el az éves költségvetés 0,02 százalékát sem.
Interjú a VIII. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet