BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább terjeszkedik a Vapiano

2011. november 3. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb budapesti éttermet nyitott a Vapiano, s a jelenlegi háromtagú fővárosi hálózatot jövő év végén, legkésőbb 2013 elején egy további egységgel bővítenék a hálózat tulajdonosai. A mostani beruházás is egymillió euróba került, az új étterem a MOM Parkban nyílt. Sári Péter, a Vapiano étteremlánc franchise-jogait gyakorló VAP Magyarország Holding Menedzsment Kft. ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta, a negyedik egység nyitásánál több helyiség jöhet szóba, de az biztos, hogy a 13. kerületben lesz. Ezenkívül több vidéki egységet is szeretnének, ám a Vapiano nyitásához meglehetősen szigorú demográfiai szabályok párosulnak, például korábban alapkövetelmény volt az 500 ezres lakossági környezet. Ezen már lazított a nemzetközi hálózat.

A hamburgi hátterű, mégis olasz friss ételeket kínáló étteremhálózat jelen pillanatban világviszonylatban is ugrás előtt áll. Nemrég átalakult a tulajdonosi struktúra (a Tchibo márkát birtokló Herz család jelentős befolyást szerzett a cégben) és ezzel gyors terjeszkedés kezdődött a tengerentúlon. A Vapianónak világviszonylatban csaknem száz egysége van, ám a következő időszakban összesen csaknem ugyanennyi épül Brazíliában, Mexikóban és az Egyesült Államokban.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet