BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kínaiknak kémkedett a tőzsdei programozó

2011. július 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Üzleti titkok ellopásával és Kínába továbbításával vádolta meg az FBI a chicagói tőzsdét üzemeltető CME-csoport egyik volt programozóját − írta a Reuters. A gyanú szerint a kínai származású Chunlai Yang a CME elektronikus kereskedési rendszeréhez tartozó fontos fájlokat mentett le gépére, illegálisan. Ezeket aztán pendrive-okra mentette ki és fennáll a gyanú, hogy továbbította is üzlettársainak. A fizika doktorival rendelkező Yang ugyanis tavaly intenzív levelezést folytatott három meg nem nevezett kínai állampolgárral. Egyikük a Zhangjiang szabadkereskedelmi övezet kereskedési osztályánál dolgozik, ám ami fontosabb, hogy négyük kizárólagos tulajdonába tartozik az East China Technology Innovation Park Ltd. A cég célja az e-mailek tanúsága szerint az volt, hogy növelje a Zhangjiang vegyi anyagokra specializált elektronikus kereskedési rendszerénék forgalmát, illetve hosszabb távon vezető határidős piacot hozzon létre Kínában − minden bizonnyal ehhez volt szükségük a chicagói tőzsde kereskedési programjára. Az FBI szerint Yang július 7-ére foglalt magának egyirányú repülőjegyet Kínába, miután munkahelyén határozatlan időre szabadságot vett volna ki. Yang 2000 óta állt a CME alkalmazásában, ám az ügy kirobbanása után azonnali hatállyal felmondtak neki.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet