BUX 139468.49 0,12 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy sebész révén került Linzbe a Királyok imádása

November végén derült ki, hogy melyik múzeumé lett a Mondseei Mester egyik táblaképe, a Dorotheumban októberben 2,6 millió schillingért elkelt Királyok imádása. A mű egy ortopédsebész jóvoltából a Linzi Kastélymúzeumba kerül.

2000. december 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megoldódott a Mondseei Mester körül kialakult rejtély. A bécsi Dorotheum október 4-én árverezte el a festő egyik táblaképét, a Királyok imádását, amely 2,6 millió schillingért kelt el. A vevő egy múzeum volt, amelyet egy magánszemély támogatott, de ismeretlen volt a titokzatos szponzor kiléte, és azt sem lehetett tudni, hol lehet majd megtekinteni a festményt. Bizonyos volt, hogy a bécsi Osztrák Galéria érdeklődik a német gótika e jelentős alkotása iránt, mert ott már megtalálható a Mondseei Mester a Királyok imádása című táblaképének párja, a Krisztus körülmetélése.
Az eredetileg a mondseei székesegyház oltárjának egy darabját végül a napokban mutatták be új helyén, amely azonban nem az Osztrák Galéria lett, hanem a Linzi Kastélymúzeum. A képhez a múzeum Karl Zweymüller segítségével jutott hozzá. A múzeum szponzora ismert ortopédorvos, a combízületek specialistája, már többször adott pénzt múzeumoknak, és a művészetpártolás e módjának úttörője szeretne lenni Ausztriában. Ő segítette hozzá a bécsi Hőstörténeti Múzeumot ahhoz, hogy hozzájusson az osztrák trónörököspár, Ferenc Ferdinánd és Sophie von Hohenberg halottas ágyához, amelyeket 1996-ban szintén a Dorotheumban árvereztek.
kép: Mondseei Mester: A királyok imádása

Bendl Vera
Bendl Vera

Ez is érdekelhet