Megoldódott a Mondseei Mester körül kialakult rejtély. A bécsi Dorotheum október 4-én árverezte el a festő egyik táblaképét, a Királyok imádását, amely 2,6 millió schillingért kelt el. A vevő egy múzeum volt, amelyet egy magánszemély támogatott, de ismeretlen volt a titokzatos szponzor kiléte, és azt sem lehetett tudni, hol lehet majd megtekinteni a festményt. Bizonyos volt, hogy a bécsi Osztrák Galéria érdeklődik a német gótika e jelentős alkotása iránt, mert ott már megtalálható a Mondseei Mester a Királyok imádása című táblaképének párja, a Krisztus körülmetélése.
Az eredetileg a mondseei székesegyház oltárjának egy darabját végül a napokban mutatták be új helyén, amely azonban nem az Osztrák Galéria lett, hanem a Linzi Kastélymúzeum. A képhez a múzeum Karl Zweymüller segítségével jutott hozzá. A múzeum szponzora ismert ortopédorvos, a combízületek specialistája, már többször adott pénzt múzeumoknak, és a művészetpártolás e módjának úttörője szeretne lenni Ausztriában. Ő segítette hozzá a bécsi Hőstörténeti Múzeumot ahhoz, hogy hozzájusson az osztrák trónörököspár, Ferenc Ferdinánd és Sophie von Hohenberg halottas ágyához, amelyeket 1996-ban szintén a Dorotheumban árvereztek.
kép: Mondseei Mester: A királyok imádása
