Egyre több pedagógus határozatlan idejű szerződését minősíti határozott idejűvé a munkáltató, sőt, már a kezdő tanárokat is ilyen feltételekkel alkalmazzák egyes iskolák - közölte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke. Kerpen Gábor szerint jogszerűtlenek és teljes mértékben elfogadhatatlanok a tanév végéig szóló szerződések, melyek alapján a nyári szünetre már nem kell fizetést adni az érintett tanároknak. Az európai szakszervezeti szövetség többször felemelte a szavát az ügyben, hiszen nem lehet bizonytalanságban tartani a pedagógusokat - hangoztatta az érdekvédő. Magyar Bálint oktatási miniszter szerint azonban a szerződéskötés nem a tárca, hanem az iskolák jogkörébe tartozik.(NSZ 4. old., MH 7. old.)
