BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megélénkült az USA hirdetési piaca

2011. január 18. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt év első három negyedévében 6,4 százalékkal, 94,1 milliárd dollárra nőtt a teljes egyesült államokbeli hirdetési bevétel az egy évvel korábbi megfelelő időszakhoz képest - derül ki a Kantar Media adataiból. A harmadik negyedévben 8,7 százalékkal költöttek többet reklámra az amerikai cégek, mint egy évvel korábban, ami közel hat éve a legnagyobb növekedés. A Kantar szakértője szerint a piac elsősorban a kisebb, a top-1000-en kívüli cégek reklámköltéseinek megugrása miatt élénkült meg: ezek a vállalatok a recesszió idején óvatosabban költöttek hirdetésekre, ám tavaly kezdték beérni a nagyobbakat. A hirdetési piacra továbbra is elsősorban a televíziós reklámok voltak a legnagyobb hatással: ez a szegmens 10,5 százalékos növekedésével az egész piacnál jobban nőtt. A legnagyobb mértékben, 11,9 százalékkal a spanyol nyelvű tévék növelték reklámbevételeiket az Egyesült Államokban, amihez jelentős mértékben hozzájárul a nyári labdarúgó-világbajnokság. A többi televíziónak jót tett a rengeteg politikai reklám és húzóerőt jelentett az autóforgalmazók megnövekedett reklámozási kedve is. Miközben azonban az internet, a rádiók és magazinok hirdetési bevételei jelentősen nőttek, a nyomtatott sajtó továbbra is szenved, elsősorban a helyi újságok visszaesése miatt - a kis lapok immár húsz negyedév óta folyamatosan egyre kevesebb bevételhez jutnak, ezúttal 4,4 százalékkal csökkent a reklámbevételük. Az országos lapok azonban - különösen a Wall Street Journal gazdasági újság nagyszerű szereplése miatt - a hirdetési piac egészét is némileg meghaladó mértékben, 6,8 százalékkal tudták növelni hirdetési bevételeiket. A Kantar összeállította a legnagyobb hirdetők listáját is; a legtöbbet, több mint 2,2 milliárd dollárt a Procter & Gamble fordította reklámra, ám előkelő helyen szerepel számos telekommunikációs óriáscég - például az AT&T és a Verizon -, gyógyszeripari társaságok, illetve a General Motors, a News Corp. és a Time Warner is.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet