A kecskeméti székhelyű Partner Rádió Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 96,67 százalékának megvásárlása révén már Kecskeméten is fogható lesz az egyelőre budapesti regionális csatornaként működő Klub Rádió – közölte lapunkkal Arató András, a Klub Rádiót működtető Monográf Rt. elnöke. A Partner Rádió jelenleg egy zenei rádió hálózatához tartozik, a nap 20 órájában annak műsort sugározza, a fennmaradó időben pedig helyi műsort szolgáltat. A struktúra azonos lesz a Klub Rádió közvetítése során is – mondta Arató. A kecskeméti adás azután indulhat, miután a szerződésmódosítási kérelmet az ORTT jóváhagyta, a kérelmet néhány héttel ezelőtt nyújtották be a tulajdonosok.
A terjeszkedés nem befolyásolja a Klub Rádió jelenlegi műsorstruktúráját. A napi 4 órás regionális műsor szintén a Bocskay Zsolt által vezetett szerkesztőséghez tartozik majd. A rendszeresen jelentkező közlekedési információ Kecskeméten a helyi körülményekről tudósít majd.
Az adáskörzet bővítésé plusz 100–150 ezer hallgató elérését teszi majd lehetővé – nyilatkozta Hauk Zoltán, a rádió kereskedelmi igazgatója. A kereskedelmi bevételek vonatkozásában pedig 5 százalékos növekedést eredményezhet a változás, a hirdetési tarifák 5 százalékos emelése révén. A lépést a szélesebb körű hallgatói bázissal indokolja a csatorna.
A nyereségesen működő rádió mintegy 16 órányi saját műsort készít naponta. A hallgatottsági csúcsot változatlanul délután 16 és 18 óra között éri el a csatorna. A teljes népesség körében 80–95 ezer körül alakult a délutáni hallgatottság februárban, a kora esti időszakban 60–65 ezren, a délelőtti és reggeli sávban 45–60 ezren hallgatták a csatornát.
