A közelmúltban 145-ről 12 millió forintra szállította le jegyzett tőkéjét a Klubrádió Szolgáltató Kft. A társaság az előző két évben bekövetkezett, 120–130 milliós vagyonvesztésnek megfelelően alakította át jegyzett tőkéjét – közölte lapunkkal Arató András, a 100 százalékos tulajdonos Monográf Rt. elnöke. Arató természetes folyamatként említette, hogy a fiatal médiavállalkozás – amelyet két évvel ezelőtt vásárolt meg a Monográf Rt. – kiadásai az első években meghaladták a bevételeket. Ennek részben az az oka, hogy – a szellemi termékekre jellemzően – az élőmunka-költség viszonylag magas.
A befektetés egy egészséges életpályán halad – fogalmazott Arató. A tavalyi második félévben már nem volt vagyonvesztés, a jegyzett tőke leszállítása az azt megelőző másfél év veszteségeit igazította ki.
Az idei évben legalább nullszaldó körüli eredményre számít a tulajdonos. A reklámpiac jellemzően egy éves késéssel „honorálja” a médiumok jó teljesítményét, így a 2003-as eredmények is az idei reklámbevételekben fognak megjelenni. A hallgatottság a 2001-es szint 15-szörösére növekedett. A 18–49 éves budapesti lakosok közül az őszi hónapokban átlagosan 15-16 ezren hallgatták a reggeli fő műsoridőben és 21-22 ezren délután, Bolgár György „Megbeszéljük” című műsora idején a csatornát. A teljes népesség körében 35–40 ezres volt a reggeli-délelőtti (07:45–10:45) és 70–75 ezres volt a délutáni (15:45–17:45) hallgatottság az őszi hónapokban. Az esti műsorsávban december eleje óta hallható Orosz József műsora, a Kontra, amely szintén a közéletet megmozgató műsorok közé tartozik. A szeptemberben és októberben bevezetett műsorszerkezetet érintő módosításokra a hallgatói szám pozitívan reagál – mondta Arató.
