Az UEFA Bajnokok Ligája (BL) mérkőzéseinek közvetítése óta a Viasat3 (V3) Magyarország legdinamikusabb fejlődő csatornájává vált. A skandináv MTG-csoporthoz tartozó adó korábban alternatív televíziózást kívánt megvalósítani az itteni kereskedelmi mogulok mellett, ám azzal, hogy az MTG jogot szerzett a BL-közvetítésekre, szerepe jelentősen megváltozott. A V3 számításai szerint a meccsek beváltották a hozzájuk fűzött reményeket. A felmérések szerint a két legutóbbi derbi - szeptember 16-án és 17-én - főműsoridőben a teljes lakosságból több mint 700 ezer embert ültetett a képernyő elé. Szeptember 16-án a 18-49 éves férfi célcsoportban 10,8 százalék volt a V3 közönségaránya és a késő esti összefoglalók közönségaránya sem csökkent az élő közvetítésekhez képest: mindkét napon 10 százalék fölött maradt - derült ki a cég adataiból.
A 18-49 éves városi lakosság körében a V3 nézettsége a 38. héten jelentősen, 27,1 százalékkal emelkedett a 34-37. hét átlagához képest. A férfi közönség aránya 58,2 százalékos növekedést mutatott, ami azt jelzi, hogy valós az igény a színvonalas labdarúgó-mérkőzések közvetítésére. A nézettség a következő héten is magas maradt a bázishoz képest, annak ellenére, hogy nem volt BL-közvetítés. A célcsoportban 11,3 százalékkal ugrott meg a csatorna heti átlagos közönségaránya. A Viasat3 egyik legnépszerűbb sorozata, A helyszínelők szeptember 25-én, csütörtökön a kábelháztartásokban 8 százalékos részesedést ért el, amivel a csatorna a budapesti célcsoportban lekörözte a Magyar Televíziót. Kocsis Attila, a V3 vezérigazgatója szerint ezek a BL generálta siker továbbgyűrűzésének csupán első, de biztos jelei. A cég hasonló ütemű növekedésre számít a jövőben is.
