BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizárólag a Monográfé a Klubrádió

2003. február 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Monográf Rt.-é a Klubrádió Szolgáltató Kft. száz százaléka, ugyanis kiszállt a vállalkozásból a korábbi alapító, mostanra kisebbségi tulajdonossá vált Magyar Autóklub, a tulajdonosváltás nem lesz hatással a rádió műsorszerkezetére.
Eladta a Klubrádió Szolgáltató Kft.-ben megmaradt kisebbségi tulajdonrészét a Magyar Autóklub. A vevő az eddigi többségi tulajdonos Monográf Befektetési és Szolgáltató Rt. Az Autóklubnál maradt, nagyjából 30 százalékos csomag megszerzésével a Monográf kizárólagos tulajdonos lett a rádiócsatornában. Az Autóklub kisebbségi csomagjával a továbbiakban már aligha tudott volna beleszólni a cég irányításába. A tranzakció nem érinti sem a rádió frekvenciájának tulajdonlását, sem a műsorszerkezetet - mondta el lapunknak Rudas Gábor, a csatornát működtető kft. ügyvezető igazgatója. A Klub rádió az ORTT-vel kötött szerződésében vállaltaknak eleget téve továbbra is kiemelten kezeli a közlekedési információkat.
A Klubrádió Kft. 1998-ban alakult az akkor még minimális, egymillió forintos alaptőkével. Az Autóklub ekkor 90 százalékos tulajdonnal szerepelt a cégben. A kft. törzstőkéje 2000 nyarán 145 millió forintra emelkedett. 2001 őszén szállt be a vállalkozásba a 151 millió forint alaptőkéjű Monográf, s a cégben akkor 68,97 százalékos tulajdonrészt szerzett.
A Klub rádió egyelőre sikersztorinak számít a hazai médiapiacon, ugyanis a tulajdonosváltozások és az új műsorszerkezet kialakítását követően jelentősen növekedett hallgatottsága. Rudas elmondta, hogy a felmérések szerint 2001 végén volt olyan hónap, amikor a 18-49 évesek körében a hallgatottság jócskán a hibahatár alatt - 0,6 százalékon - mozgott. A 2002. decemberi adatok szerint a rádió hallgatottsága a budapesti körzetben meghaladja az 5 százalékot.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet