Nem kizárt, hogy a Minimax kikerül a FiberNet kábeltévés csomagjából, információink szerint ugyanis a két cég eddig nem egyezett meg a 2003-as áremelésről. A Minimax készítője három éve először kíván árat emelni, s ezt a FiberNet nem fogadta el – mondta Hajós Balázs, a cég nemzetközi és jogi igazgatója. Hajós szerint az áremelés nagyjából 20 százalék körüli, ami előfizetőnként 10 forint alatti árnövekményt jelentene. A Minimax ajánlata tartalmazza, hogy a mesecsatorna szolgáltatója a következő három évben nem kíván árat emelni – tette hozzá. A csatorna ajánlatát a többi nagy kábelhálózati szolgáltató elfogadta, még néhány kisebbel folynak a tárgyalások. Bedő István, a FiberNet marketingigazgatója lapunknak elmondta, hogy a tavalyi ártárgyalásokat idén is folytatni kívánják a Minimax szolgáltatójával. Bedő szerint a Minimax levétele nem jeleni azt, hogy a továbbiakban nem lesz mesecsatorna a hálózati szolgáltatónál, ugyanis helyette a FoxKids került be. A FiberNet egyébként idén szeretne közvélemény-kutatást készíteni, hogy a fogyasztók igénylik-e a Minimaxot, illetve egy új tévécsatornát, a HírTV-t. Amennyiben igény mutatkozik a szolgáltatásokra, úgy a Fibernet fejet hajt, abban az esetben, ha a fogyasztók hajlandók vállalni az esetleges pluszköltségeket.
A FiberNet-előfizetőket úgy tájékoztatták, hogy a mesecsatorna megszűnik – derült ki a megyei lapokból. Hajós elmondta, hogy erről szó sincs, az áremeléssel kapcsolatban pedig úgy véli, hogy az általuk megállapított tarifa még mindig inkább a diszkontárhoz közelít, tekintve, hogy a FiberNet nagy hálózati szolgáltatónak számít. A cég 80-100 ezer családba juttat el kábelhálózati szolgáltatást.
A Minimax mesecsatorna mára az AGB Hungária felmérései szerint a legnézettebb a kategóriájában, messze megelőzi a szintén magyar nyelvű Fox Kids és Nickelodeon csatornákat, illetve az angol nyelvű Cartoon Networköt. Jelenleg 14 órás műsort sugároz, s a csatornához internetes honlap, illetve printlap is párosul. A csatornát 1,2 millió háztartásban lehet nézni.
H. Gy.
