BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befektetőre várva

Március óta új befektetőt keres a Satelit tévét működtető Tv Egy Rt., s a csatorna az elmúlt időben jórészt archív játékfilmeket illetve korábbi adásait sugározza. Az adó idén tavasszal jelentette be, hogy képtelen fizetni alkalmazottainak, mert az addigi szponzor egyoldalúan felmondta a szerződést.

2002. november 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Furcsa színfoltjává vált a hazai kábeltelevíziózásnak a Satelit Tv, amely idén márciusban jelentette be, elfogyott az üzemeltetéséhez szükséges pénz. A Satelit az eltelt hét hónap alatt sem szűnt meg, bár jelenleg korábbi műsorait ismétli és régi játékfilmeket, klipeket, koncertfelvételeket sugároz, amellett, hogy alacsony költségvetésből egy-egy műsort is készít. Farkas Imre, a csatornát működtető Tv Egy Rt. elnök vezérigazgatója lapunk kérdésére nem kívánt részleteket elárulni az adó lehetőségeiről. Mint mondta a tévé alkalmazottainak többsége kényszerszabadságon van.
Lapunk megkeresésére a csatornánál nem tudtak új információval szolgálni egy lehetséges befektető megjelenéséről. A tévét működtető Tv Egy Rt. információink szerint továbbra sem tett le egy új befektető bevonásáról.
A Satelit televíziót tavaly alapították. Az adó egy Magyarországon szokatlan üzleti modellel állt elő: egy vállalattal kötött szponzori szerződés alapján finanszírozta működését. A nyilvánosság előtt ma sem ismert okokból a támogató és a tévé között megromlott a viszony, így a pénzforrás elapadt. E fejlemény március eleji bejelentésekor még úgy volt, hogy március végére a Tv Egy Rt. beszünteti a csatorna működtetését, ám a jelek szerint mégis úgy döntött, hogy az ismétlésekkel jelen marad a piacon, mert talán így nagyobb esélye van egy befektető megnyerésére.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet