BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladó az Est FM rádió, de nem bármi áron

Többen mutattak érdeklődést a napokban áruba bocsátott Est FM rádió iránt; a jelentkezőknek szeptember 30-áig kell megtenniük a vételi ajánlatukat. Az Est-média cégcsoport a jövőben a nyomtatott kiadványaira helyezi a hangsúlyt.

2002. szeptember 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Úgy tűnik, nem várják meg az Est Rádió Tömegkommunikációs és Kulturális Szolgáltató Kft. (ERT) tulajdonosai, hogy az általuk működtetett Est FM rádió nyereségessé váljon, hiszen a napokban félhivatalosan is bejelentették, hogy eladják a társaságot. [Ez év tavaszán Karl Dóra, az ERT egyik ügyvezető igazgatója lapunkat arról tájékoztatta (NAPI Gazdaság, 2002. március 12., 10. oldal): elképzelhető, hogy 2003 után már osztalékot fizetnek. Ez feltételezi a nyereséges gazdálkodást.] Az ERT - az Equilor Befektetési Rt. bevonásával - több potenciális vevőhöz is eljuttatta a csatorna értékesítéséről szóló ajánlattételi felhívást. A beadási határidőnek szeptember 30-át jelölték meg, s - Lampé Ágnes, az Est FM rádióban 60 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező Est Média Vagyonkezelő Kft. PR-vezetője szerint - eddig több érdeklődő megkeresés érkezett. Ám a PR-vezető nem kívánt megnevezni egyetlen vevőjelöltet sem, mivel - mint mondta - ezek száma napról napra nő, de a komolyságuk majd abból derül ki, hogy adnak-e értékelhető árajánlatot. Ezzel kapcsolatban - üzleti titokra hivatkozva - nem árulta el azt sem, hogy a közelmúltban az Est-média cégcsoportnál végrehajtott teljes körű átvilágítás mekkora vagyoni értéket mutatott ki az ERT-nél. Lampé tájékoztatása szerint a szakmai átvilágítás elsősorban portfólióátalakítás előkészítésére, új stratégia kialakítására szolgált, amelynek része az Est FM eladása. (Az átvilágítás eredményéhez tartozik az is, hogy az Est-média cégcsoport a jövőben elsősorban a nyomtatott kiadványaira helyezi a hangsúlyt.)
Bár a tulajdonosok szándéka az eladás tekintetében véglegesnek tűnik, Lampé cáfolta azt az Index internetes újságban olvasható megjegyzést, amely szerint „most bármi áron eladnák a céget”. Hozzátette, hogy az Est FM kezdettől kultúrmissziót is betöltött, amihez a rádiót elindítók mindig is ragaszkodtak, s a médium egyik erősségének, sajátosságának tartották s tartják mindaddig, amíg a tulajdonukként működik. Arra a felvetésre azonban nem tudott válaszolni, hogy ha nem sikerül eladni a csatornát, akkor megmarad-e annak sajátos hangvétele.
Tulajdonosi felhatalmazás híján a PR-vezető arra sem válaszolhatott, hogy mekkora a legkisebb összeg, amelyért eladnák az ERT-t. Ehhez még az sem adhat kapaszkodót, hogy idén nyáron már volt eladósorban a tavalyi évet mintegy 100 millió forint bevétel mellett 10-20 milliós veszteséggel záró Est FM, amikor is állítólag 150-180 milliós összeget reméltek a tulajdonosok.
A rádió tehát most a vételi ajánlatokra vár, amelyeknél első körben biztosan nem vizsgálják a befektető későbbi szándékát. Az ERT megszerzésével a vevő - az ORTT-vel kötött műsorszolgáltatói szerződés pontjait betartva - Budapesten és a közvetlen környezetében fogható rádiófrekvenciához is hozzájut.
Bubrik Gáspár

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet