BUX 138979.68 -0,23 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiányzik 200 millió nő!

200 millió nővel lenne több a világon a gyengébb nem "módszeres irtása" nélkül - állítja egy egyesült államokbeli kutató.

2005. november 18. péntek, 11:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A WHO-statisztikákon és kormányjelentéseken alapuló, három éves kutatás eredménye szerint a "hiány" elsőszámú oka az erőszak: a terhességmegszakítások nagyobb részénél a magzat kislány lenne, és sok országban gyakori jelenség a lánygyermekek elpusztítása.

A nemi megkülönböztetésen alapuló erőszak a születés előtti halálozások negyedik számú fő oka, a betegség, az éhezés és a háború után.

Az erőszak a születéssel sem ér véget: a kutatás eredményeit összefoglaló könyv szerint évente 700 ezer nőt kényszerítenek prostitúcióra. "A nők elleni erőszak az emberiség egyik legnagyobb bűne'' - összegzi eredményeit a szerző, Theodor Winkler.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet