Az elmúlt hétvégén a Spielberg-féle mozigyár, a DreamWorks új filmje a "Shrek 2" 73,1 millió dollárt kaszált az óceán túloldalán. Közvetlen mögötte végzett 70 millió dolláros bevétellel a Függetlenség Napja rendezőjének újabb, ezúttal fagyos világpusztítása, a Holnapután, míg az eposzi irodalmat meglehetősen nagyvonalúan feldolgozó Trója a maga 11,5 milliós jegyeladási bevételével a harmadik.
Shrek, a zöld ogre azonban úgy tűnik, minden lehetséges rekordot megdönt. Az elmúlt 12 napon összesen 237,8 millió dolláros bevételt produkált, hasonló eredményt korábban csak a Pókembernek sikerült összehoznia.
