BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Shrek lenyomta a Gyűrűk Urát

A zöld ogre, Shrek újabb kalandjai az első öt nap összesen 125,3 millió dolláros bevételt jelentett a forgalmazó DreamWorksnek, ezzel átvette a vezetést a legjobban kezdő filmek között – adta hírül a CNN-money.

2004. május 24. hétfő, 09:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Shrek 2 valamivel több mint 70 millió dolláros költségvetésből készült. A kicsit furcsa, ám igazán kedves zöld óriás, legújabb kalandjában nem mással mint az anyósával kell megküzdenie. A kedves mama, ugyanis nehezen teszi túl magát azon, hogy herecgnő lánya egy ogrével kötötte össze az életét. A film készítői nem kapkodták el a második részt, és a kritikák szerint sikerült megütni az amúgy is magasra tett mércét. A figuráknak olyan hírességek kölcsönözték a hangjukat, mint Eddie Murphy, Cameron Diaz vagy Antonio Banderas.

A film jobban kezdett mint eddig bármelyik film. Korábban a Tolkien-trilógia utolsó része, A király visszatér vezetett 124,1 millió dolláros bevétellel, ezt pedig Pókember követte 104,3 millióval.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet