Harminc spanyol bank besorolását rontotta le tegnap a Moody's Investor Service, hozzátéve, hogy a spanyol bankrendszer kilátásai továbbra is rosszak, javulásra pedig a belátható jövőben nem lehet számítani. A lépés nem érintette a három legnagyobb spanyol bankot, a Banco Santandert, a Banco Bilbao Vizcaya Argentariát és a La Caixa takarékbankot. A piacok számítottak erre a lépésre a spanyol államadósságok besorolásának március 10-i lerontása után, hiszen akkor a Moody's a bankszektor átalakításának várható költségeire is hivatkozott az indoklásában. (A spanyol kormány és a jegybank becslése szerint 20 milliárd eurónál nem nagyobb összegből megoldható a gyenge bankok feltőkésítése, a Moody's számításai szerint viszont a teljes költség 40-50 milliárd euró lehet, sőt egy stresszes forgatókönyv esetén akár 110-120 milliárd. Napi Gazdaság, 2011. március 11.) A hitelminősítő így is az elsőrendű befektetői sávban tartja nyilván Spanyolország szuverén adósosztályzatait: a mostani Aa2 osztályzat csak két fokozattal marad el a lehetséges legjobb, vagyis Aaa osztályzattól.
Az érintett bankok közül 15-nél a betét- és az elsőrendű hitelállomány minősítését két fokozattal rontotta a Moody's, ötöt pedig kettőnél is több fokozattal alacsonyabbra sorolt be.
