A vártnál rosszabb tavalyi negyedik negyedéves eredményt tett közzé a Sony Ericsson; elemzők szerint kiöregedő termékei miatt csúnyán lemaradhat az okostelefon-gyártókkal folytatott versenyben. A svéd-japán mobilgyártó 8 millió euró nettó profitot ért el, a tavalyelőttihez képest 13 százalékos visszaesést jelentő 1,53 milliárd euró árbevétel mellett, miközben a Reuters által megkérdezett elemzők 56,4 millió euró profitot és 1,82 milliárd euró árbevételt vártak. A Sony Ericsson vezérigazgatója, Bert Nordberg szerint a negyedév eredményeit jelentősen lerontotta az új termékek hiánya; ugyan előző negyedévinél több mobilt adtak el - 11,2 milliót -, ám az egy évvel korábbihoz képest ez 23 százalékos csökkenést jelent. Ráadásul az átlagos termékár az előző negyedhez képest 12 százalékkal, 136 euróra csökkent, a cég vezetői szerint a verseny erősödése és az árfolyam-ingadozások miatt. A Gartner Reuters által megkérdezett elemzője szerint a Sony Ericsson lassabban reagált a legjövedelmezőbb okostelefon-piaci változásokra, mint a termékportfólió-frissítésekkel gyorsabban előálló Nokia vagy a Samsung; a Bloombergnek nyilatkozó elemzők is főként a Google Androidjával hódító mobilok térnyerésével indokolják a Sony Ericsson visszaszorulását. A január elején bemutatott új okos telefontól, az Xperia Arctól sem várnak igazi áttörést a cégnél és a Sony Ericsson szerint az első negyedév is gyenge lesz.
