BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővül a pozsonyi autógyár?

2008. december 15. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német Volkswagen kilencmilliárd koronás (298,7 millió euró) beruházást tervez pozsonyi telephelyén. Lubomír Jahnátek szlovák gazdasági miniszter szerint a társaság a családi autó kategóriájába tartozó két modellel szeretné bővíteni a kínálatot. A gépkocsikkal a diákokat és nőket kívánja megcélozni. Ha a beruházás megvalósul, akkor kétezer új munkahely születik - tette hozzá a miniszter. A VW tervéről holnap tárgyal a Fico-kormány. Adókedvezmények formájában az összberuházás értékének öt százalékát javasoljuk állami támogatásként - közölte Jahnátek, hozzátéve, hogy ezt még Brüsszelnek is jóvá kell hagynia. Emellett véglegessé vált, hogy Pozsonyban jövőre a VW Touareg, a Porsche Cayenne és az Audi Q7 mellett továbbra is készülnek Skoda Octaviák, méghozzá 20 ezer darab, ami megfelel az idei szintnek. A szintén a VW-csoportba tartozó cseh Skoda Auto viszont 2009 első felében termelése korlátozására kényszerül. A Mladá Fronta Dnes szerint a négynapos munkahét miatt 2009 első hat hónapjában a Skoda 130 ezer gépkocsival kevesebbet gyárt, ami Csehországnak 40 milliárd korona (közel 400 milliárd forint) bevételkiesést jelent.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet