Csehország vezető teherautó-gyártója, a Tatra Koprivnice a jövő év első negyedének végéig 4500 alkalmazottja közel 20 százalékától kénytelen megválni. Emellett a termelés visszafogása és a bérköltségek lefaragása érdekében a havi munkaidőt az első negyedévben négy hétről három hétre csökkentik - nyilatkozta Ronald Adams, a Tatra vezérigazgatója a Mlada Fronta Dnesnek. A problémák ellenére azonban idén még nyereséggel számolnak. A teherautógyár néhány héttel ezelőtt már visszafogta a termelést, hétről hatra csökkentette a naponta előállított teherautók számát. A válság miatt a Volkswagen-csoporthoz tartozó cseh Skoda Auto az idén a tervezettnél kevesebb gépkocsit értékesít - közölte tegnap Holger Kintscher, a cég igazgatótanácsi tagja. Az eredeti terv szerint 2008-ban legkevesebb 700 ezer gépkocsit gyártottak volna, ehelyett azonban legfeljebb 690 ezer fog legördülni a szerelőszalagokról, ami még mindig 60 ezerrel több, mint a tavalyi termelés. A vállalat szeptember óta mintegy 1500 alkalmazottját bocsátotta el, elsősorban a szlovák és a lengyel szerződéses munkavállalókat.
