BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépítések várhatók a cseh autóiparban

2008. október 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh autóipari szövetség prognózisa szerint a jelenleg 120 ezer főt foglalkoztató ágazatban a jövő év végéig a várt 3000 helyett mintegy 10 ezer fős leépítés várható - jelentették be tegnap egy iparági konferencián Brnóban. Elemzők szerint a válság miatt a csehországi autógyárak az idén 20 ezer darabbal kevesebb autót állítanak elő a korábban tervezett egymilliónál. A Volkswagen-csoporthoz tartozó cseh Skoda Auto egyébként tegnap jelentette be, hogy nyeresége az első háromnegyed évben 25 százalékkal, 8,7 milliárd koronára (468 millió dollár) csökkent, az árbevétel 161,6 milliárdról 158,1 milliárd koronára esett.
A szlovák autóipari szövetség igazgatója, Mária Nováková ugyanakkor úgy nyilatkozott a konferencián, hogy a jelenleg 75 ezer főt foglalkoztató szlovák autó- autó­alkatrészgyártó ágazatban a következő két évben a pénzügyi válság ellenére további 30 ezer fős bővítésre számítanak. A három szlovák autógyár, a nagyszombati PSA Peugeot-Citroën, a pozsonyi Volkswagen és a zsolnai KIA Motors az idén legkevesebb 600 ezer autó gyártását tervezi. Az alkatrészgyártásban azonban korántsem olyan rózsás a helyzet. A kompresszorokat, autóipari alkatrészeket is előállító, brazil tulajdonú Embraco Slovakia csütörtökön bejelentette, hogy a kelet-szlovákiai Iglón működő telephelyéről az év végéig újabb 310 alkalmazottját bocsátja el, miután október közepén már 142 alkalmazottjának felmondott. A cég főként Európában és Észak-Amerikában értékesíti termékeit.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet