A pozsonyi Volkswagen Slovakia a Hospodárske Noviny értesülései szerint az utolsó negyedévben 10 százalékkal csökkenti kibocsátását, ami az évi 240 ezres termelést figyelembe véve 6000 darabbal kevesebb gépkocsit jelent. A szlovák lap úgy tudja, hogy egy héttel meghosszabbítják a karácsonyi szabadság idejét. A termelés-visszafogás döntően a Skoda Octavia és az Audi Q7-es modelleket érinti. A szintén a VW-csoporthoz tartozó cseh Skoda Auto már napokkal ezelőtt bejelentette: október végén két napra leállnak, így idén a tervezettnél 2500-zal kevesebb autó gördül le a szerelőszalagokról. A német autógyártó konszern spanyolországi leányvállalata, a Seat ugyancsak közölte, hogy a kereslet csökkenése miatt 5 százalékkal, azaz 20 ezerrel kevesebb gépkocsit gyárt idén a tervezettnél. Idén november és jövő július között összesen 750 főt bocsátanak el. Szlovákiában egy másik autógyár is behúzza a féket: a nagyszombati PSA Peugeot-Citroën a korábbi tervekkel ellentétben nem vezeti be jövőre a harmadik műszakot és a korábban tervezettől eltérően nem futtatja fel 200 ezerről 300 ezerre az éves darabszámot. Egyedül a zsolnai Kia Motors nem módosítja terveit, továbbra is 210-220 ezer gépkocsival számol idén, mivel autói jól fogynak Nyugat-Európában és Oroszországban.
