BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul Szlovákiából a Volkswagen?

2008. augusztus 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyik szlovákiai gyártósorát Boszniába telepítheti a Volkswagen (VW) - nyilatkozta tegnap a Reuters hírügynökségnek Nihad Imamovics, a német autógyártó konszern boszniai partnercége, az ASA Holding igazgatója. A VW az ASA Holdinggal együtt üzemelteti a Skodákat és Volkswageneket összeszerelő Volkswagen Sarajevo leányvállalatát, amelyben 58 százalékos részesedése van. Imamovics nem tért ki arra, hogy melyik szlovákiai telephelyről helyeznék át a gyártósort és az esetleges áttelepítés okairól sem nyilatkozott. Mindössze annyit közölt, hogy a VW boszniai vezetése már augusztus 27-én meghozhatja ez ügyben a döntését. Lapunk érdeklődésére a VW pozsonyi központjában közölték: összüzemi szabadság miatt csak jövő héten reagálnak a hírre. A német társaság 1991 óta működik Pozsonyban, emellett Turócszentmártonban is van alkatrészgyára, Kassán pedig kirendeltsége - a cég együttesen 8500 főt foglalkoztat Szlovákiában. Jan Procházka, a cseh Cyrrus társaság elemzője szerint nem kizárt, hogy miután lejárt a beruházáshoz nyújtott szlovák állami támogatás feltételéül szabott határidő, odébbáll a VW, olcsóbb munkaerőt és vonzóbb támogatást keresve. A kérdés azonban még nem dőlt el - Szlovákia jövőre bevezeti az eurót, ami növeli a vonzerejét.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet