BUX 139191.54 -0,08 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vietnami távközlési cég jön Prága után Magyarországra?

2008. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehországban e héten kezdi meg működését a legnagyobb vietnami távközlési társaság, a VNPT - jelentette a CTK cseh hírügynökség. A VNPT az ottani vietnamiakra szakosodik, akiknek előfizetői kártyát kínálnak vezetékes telefon használatára - közölte a VNPT-vel vegyesvállalatot létesített Natland befektetési társaság szóvivője. Az ügyfélnek nem kell szolgáltatót cserélnie, csupán megveszi a kártyát, beüti a kártya kódját és a megfelelő hívószámot, és így a jelenleginél olcsóbban telefonálhat Vietnamba - mondta Radovan Mihálik, a cég egyik vezetője, aki a megcélzott piac nagyságát 300 ezresre becsülte, bár a cseh statisztikai hivatal szerint az országban csak közel 60 ezer vietnami él. Mihálik szerint a vietnamiak vonzó ügyfelek, mivel nagyon sokat telefonálnak.
Csehország az első európai helyszín, ahol a VNPT megveti a lábát, azonban augusztusban a szlovák, a lengyel, a magyar és a román piacra is be akar lépni, az év végéig pedig Németországot, valamint Franciaországot is célba veszi, sőt a helyi törvényi előírásoktól függően a mobilpiacon is tevékenykedni szeretne. A Vodafone mobilszolgáltató már felfedezte az Európában élő vietnamiakban rejlő potenciált, Csehországból például rendkívül kedvezményesen lehet hívni Vietnamot (egy perc 90 forint).

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet