BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsít a cseh Hyundai

2008. július 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dél-koreai Hyundai Motor a tervezettnél hamarább indítja be új autógyárát a csehországi Frydek-Místek melletti Nosovicében. A gépkocsik iránti fokozott érdeklődés miatt a 2009 márciusára tervezett sorozatgyártás már 2008 végén beindul - írta tegnap a Mladá Fronta Dnes. A gyorsabb tempó befolyásolja a foglalkoztatottak számát is: az idén a terven felül további 300 fő felvételével számol a dél-koreai cég. Ez év végén eredetileg 1950 fő dolgozott volna a gyárban, ehelyett 2200 alkalmazottat szándékozunk foglalkoztatni - mondta a Hyundai szóvivője, aki szerint a Hyundai i30-as modell iránt olyan nagy az érdeklődés Európában, hogy az igényeket nem tudják kielégíteni Koreából. Az Automotive News Europe szaklap szerint azonban a cégnek problémát okoz a megfelelő munkaerő toborzása: május végéig mintegy 1200 fővel kötöttek szerződést. Az 1,1 milliárd euró ráfordításával épülő észak-morvaországi telephelyen kezdetben évi 200 ezer, majd évi 300 ezer gépkocsi gyártását tervezik. A Hyundai együttműködik a közeli szlovákiai Zsolnán már második éve működő Kia Motors autógyárral. Zsolna térségében épül fel 1 milliárd korona (kb. 7,5 milliárd forint) ráfordítással a Hyundai Mobis alkatrészgyártó, amely mindkét cég számára szállítja majd az első és a hátsó tengelyt, továbbá a műszerfal egy részét.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet