BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsonyi tömegközlekedéssel Ausztriába és Magyarországra

2008. május 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombaton a pozsonyi tömegközlekedési vállalat (DPB) városi buszjáratot indított az ausztriai Wolfstahlba. A 901-es járat a város egyik jelképének számító, formabontó külsejű Duna-híd alól indul, a végállomása pedig a határ túloldalán levő első osztrák faluban, Wolfstahlban van. A pozsonyiak azt tervezték, hogy a végállomás a regionális központnak számító Hainburgban lesz, ám erre egyelőre az osztrák hivatalok nem adtak engedélyt. A húszperces út ára 50 szlovák korona vagy 1,5 euró, hatéves korig pedig ingyenes, a járatsűrűség munkanapokon 30 perc. Milan Cílek, Pozsony első főpolgármester-helyettese a járat indításának alkalmából közölte: hasonló járatot szeretnének indítani Rajkára is, ahol egyre több pozsonyi vásárol családi házat. Branislav Záhradník, a pozsonyi tömegközlekedési vállalat igazgatótanácsának elnöke hozzátette: a Rajkáig menő járat projektje még nincs kidolgozva.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet