BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországban és Szlovákiában elfordulnak a használt autóktól

2008. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákia végre már nem lesz a használt gépkocsik temetője, egyre több szlovák ugyanis nem a bazárban, hanem az autószalonban vesz magának gépkocsit - állítja a Hospodárské Noviny szlovák gazdasági napilap. A vezető használtautó-kereskedők már jelezték, hogy forgalmuk súlypontja egyre inkább keletre tolódik. Csehországban a használt autók értékesítésének volumene tavaly - hosszú évek után először - 8 százalékkal csökkent. A használtpiac súlya csökken az újéval szemben - nyilatkozta Milan Smutny, a piacvezető AAA Auto szóvivője. Szlovákiában ugyan idén még 13 százalékkal nő a forgalom, azonban ez messze elmarad a tavalyi 40 százalékos növekménytől. A lap szerint a régi szabály érvényesül: ha felpörög a gazdaság és nő az életszínvonal, akkor az emberek elfordulnak a használt járművektől és inkább újat vásárolnak. Az első negyedévben 16 százalékkal több új gépkocsit értékesítettek Szlovákiában, mint 2007 hasonló időszakában, ezen belül márciusban 40 százalékkal ugrott meg a forgalom. Milan Smutny szerint az euró szlovákiai bevezetése megváltoztatja az eddigi szabályokat, az új gépkocsik ára mérséklődik, ami a használt járművek árszintjét teljesen leszorítja. Másrészt Magyarországon látványosan felfut a használtautó-piac, idén akár 90 százalékkal is nőhet a forgalom - legalábbis az AAA Auto szerint.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet