BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfuttatja szlovákiai termelését a Sony

2008. április 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán Sony tegnap hivatalosan is megnyitotta 2,37 milliárd korona (73 millió euró) befektetéssel felépített, lcd-tévéket gyártó nyitrai üzemét. A 2007-es pénzügyi évben a cég kétmillió tévékészüléket gyártott Szlovákiában, ezt a számot az idén októberben kezdődő 2009-es pénzügyi évben 4 millióra szeretné felfuttatni. A japán cég 2006 áprilisában még a Pozsony közeli Nagyszombatban kezdte meg a Bravia márka gyártását, ám a termelés bővítése érdekében áttelepült a nyitrai ipari parkba, ahol közel 900 millió korona (közel 7,2 milliárd forint) ráfordítással saját logisztikai központját is felépíti. Hajime Ushida, a nyitrai üzem ügyvezető igazgatója szerint gyáruk a Sony tévék gyártása tekintetében világelső lesz. A termelés felfutását jól tükrözi az alkalmazottak száma: jelenleg 2800 dolgozót foglalkoztatnak, de a létszám idén decemberig 3500 főre nő, a logisztikai bázison pedig további 360 munkaerőt alkalmaznak majd. A társaság jelenleg 22 gyártósort üzemeltet Nyitrán, és számuk őszre további 50 százalékkal emelkedhet. Meggyőződésem, hogy a Sony befektetése sok más külföldi beruházót is Szlovákiába fog vonzani - nyilatkozta Robert Fico szlovák kormányfő az üzem hivatalos megnyitóján.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet