A brnói Zetor traktorgyár tavaly 7000 traktort értékesített, 8 százalékkal többet, mint 2006-ban. Az árbevétel 14 százalékkal, 5,6 milliárd koronára (mintegy 56 milliárd forint) nőtt, a nettó nyereség 239,3 millió korona volt. Európa egyik legnagyobb traktorgyártója két év múlva már tízezer mezőgazdasági erőgép értékesítésével számol, és 8,8 milliárd koronás forgalmat vár. A cég a cél elérése érdekében 2010-ig több mint egymilliárd koronát szán a bővítésre és korszerűsítésre, ami jelentős többletinvesztíció 2007-hez képest, amikor is 280 millió koronát ruháztak be. A Zetor termékeinek 90 százalékát exportálja, a legnagyobb felvevőpiaca hagyományosan Lengyelország, ahol csak tavaly 3000 darabot adtak el. Tavaly főleg a keleti piacokon terjeszkedtek: Oroszországban, Litvániában, Lettországban, Bulgáriában és Romániában is sikeresen értékesítették termékeit. A cég élén április 1-jétől Masao Nagase áll, aki korábban a Toyota autógyárban volt felelős pozícióban. Az 1990-es évek végén a Zetort még csőd fenyegette, az összeomlástól a szlovák HTC holding mentette meg, amely 2002-ben vásárolta meg, s azóta több mint 500 millió cseh koronát fordított a termelés felfuttatására.
