BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszálló ágban a kassai repülőtér

2007. július 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben az állami kézben maradt pozsonyi M. R. Stefánik légikikötő idei utasforgalma stagnál, addig a Fico-kormány által végül privatizált kassai repülőtér két év alatt meg kívánja kétszerezni utasforgalmát. Tavaly a kelet-szlovákiai nagyváros repülőterén 345 ezer utas fordult meg, idén már 430 ezer fővel számolnak, 2008-ban pedig 700 ezerrel. Az októbertől kezdődő téli idényben több új járatot indítanak Pozsonyba, Prágába, Dublinba és Londonba. A SkyEurope légitársaságnak köszönhetően Londonba és Dublinba heti háromszor, Prágába heti hétszer, Pozsonyba pedig 22-szer indul majd új járat. Az új terminállal gazdagodott kassai légikikötő a bécsi repülőtér, a cseh–szlovák Penta befektetési csoport, valamint az osztrák Raiffeisen Zentralbank alkotta KSC Holding konzorcium tulajdonában van. A 66 százalékos többségi tulajdonos rövidesen további közel 10 millió eurót költ a fejlesztésére.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet