BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik az osztalék Szlovákiából

2007. július 8. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szlovákiában aktív külföldi beruházók az idén a tavalyi, módfelett nyereséges évet követően rekordösszegű, mintegy 70 milliárd szlovák koronára (kb. 51 milliárd forint) rúgó osztalékot utalnak haza – írta a pozsonyi Pravda. A legnagyobb osztalékfizető a kassai US Steel amerikai acélmű 525 millió euróval (17,6 milliárd korona), majd a korábbi listavezető Slovensky Plynárensky Priemysel német–francia gázművek következik 12 milliárd koronával. A döntően külföldi kézben lévő szlovák bankok együttesen 10 milliárdot utalnak az anyavállalatok központjába, és a legnagyobb osztalékkifizetők között található a Mol-leány Slovnaft is. Míg 2004-ben az osztalékátutalás végösszege kétszeresének megfelelő pénzmennyiséget forgattak vissza a külföldi társaságok a cégeikbe, addig a 2006-os eredmények azt mutatják, hogy a trend megfordult, s immár az osztalék haladja meg kétszeresen a beruházások volumenét. Az osztalék külföldre utalása májusban volt a legintenzívebb, akkor a korona érezhetően gyengült az euróhoz képest.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet