BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot nyelt a Kofola

2007. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Csehországban, Lengyelországban és Szlovákiában palackozóüzemekkel, illetve Magyarországon május óta a kólamárkával is jelen lévő cseh Kofola Holding üdítőital-gyártó árbevétele tavaly 21,6 százalékkal, 3,459 milliárd koronára emelkedett. Az idei első negyedévben 928,9 millió korona volt a forgalom a visegrádi négyek piacán, ami 22,1 százalékos növekedést jelent éves összehasonlításban. A cég Csehországban és Szlovákiában is megszorította a legnagyobb kólagyártókat és most erre készül Magyarországon is. Első budapesti sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a vállalat nem pusztán egy terméket, hanem egy márkát, egy életérzést kíván értékesíteni.
A tavalyi év rendkívül sikeres volt, közelebb kerültünk célunkhoz, hogy a visegrádi országokban a három legnagyobb üdítőgyártó közé kerüljünk – mondta Martin Klofanda, a Kofola Holding pr-menedzsere. Az idén folytatjuk terjeszkedésünket, amit elősegít, hogy fúziós megállapodást kötöttünk a lengyel piacon harmadik helyen álló Hoop S.A. társasággal és bővítettük portfóliónkat Magyarországon. A társaság a cseh piacon már a harmadik, Szlovákiában pedig a második helyen áll a forgalom alapján. A Nielsen Company piackutató cég felmérése szerint a kólaízű üdítők szegmensében a Kofola Szlovákiában az első, 25,69 százalékos részesedéssel, Csehországban pedig a második, 22,52 százalékkal. Az ostravai székhelyű társaság több mint 1290 főt foglalkoztat a visegrádi régióban.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet