BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmillió autó a pozsonyi VW-gyártól

2007. május 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozsonyi Volkswagen Slovakia futószalagjait pénteken hagyta el a kétmilliomodik gépkocsi, egy VW Touareg. Az első százezer autó legyártásához a pozsonyi Volkswagennek mintegy öt évre volt szüksége, napjainkban ennyit alig fél év alatt teljesítünk – közölte Andreas Tostmann, a társaság igazgatótanácsának elnöke. A szlovák fővárosban 1991 második fele óta üzemelő cég 2003 elején érte el az egymilliós határt, jelenleg naponta 1200 gépkocsi hagyja el a gyárat, míg a nyitó évnek számító 1991-ben csak napi hat. A VW Slovakia évi 230 ezres termelésének már 80 százalékát adják a SUV-kategóriába tartozó terepjárók, a VW Touareg, a Porsche Cayenne és az Audi Q7. A pozsonyi cég tavalyi forgalma rekordot döntött, elérte az 5,2 milliárd eurót. 238 657 gépkocsit és 376 548 sebességváltót gyártott, exportjának értéke 190,9 milliárd koronára (1 euró=34 korona) rúgott, és ezzel fölényesen a legnagyobb kivitelt lebonyolító szlovákiai társaságnak számít. Az idén már 250 ezer gépkocsi előállításával számoló Volkswagen 10 300 főt alkalmaz Pozsonyban és 700-at Turócszentmártonban.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet