BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Németek építenek atomerőművet Szlovákiában?

2007. május 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nagyszombat melletti, leállításra váró Jaslovské Bohunice-i V1-es atomerőmű helyén egy német társaság építhet újabb atomerőművet – közölte Robert Fico szlovák miniszterelnök, miután Berlinben találkozott Angela Merkel német kancellárral. A kormányfő a társaságot nem nevezte meg, csupán jelezte: a szlovák áramszolgáltatás piacából máris kiveszi a részét. Ebből arra lehet következtetni, hogy az E.Onról van szó, a ZSE nyugat-szlovákiai áramszolgáltató kisebbségi tulajdonosáról, ráadásul korábban Johannes Teysseon, a cég elnöke hivatalosan is bejelentette, hogy érdekelné egy szlovákiai atomerőmű-beruházás. Fico néhány hete az E.On ajánlkozását örömmel nyugtázta, és a társaságot „a projekt legfontosabb partnereként” aposztrofálta. A kormányfő kijelentése azért meglepő, mert Lubomír Jahnátek szlovák gazdasági miniszter márciusban azt állította, hogy legalább hat társaság érdeklődik a Jaslovské Bohunice-i helyszín iránt, és az atomerőmű-építés tenderét jövőre írják ki. Mint emlékezetes, Szlovákiában a magyar határ menti Mohiban szintén komolyan tervezik az ottani atomerőmű 3. és 4. reaktorának befejezését, ezt a feladatot az olasz Enel vállalta magára.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet